plz anwserr it for meeeeeeeeeee

The only thing with this problem is that you have to do some computation. What you have to do is take each option's price and divide it by the corresponding number of ounces to get the price per single ounce. For example, for answer A you have 6 oz. for $1.14. Divide 1.14 by 6 to get $0.19 per ounce. You do this same method for the rest.
B) $0.18 per ounce
C)$0.16 per ounce
D) ~$0.16 per ounce (1.62/10 is 0.162).
Our smallest cost per ounce is C, so it is the answer.