Answer :

Well you didn’t put and options but the cost per toy is $6.25 so which ever is equal to that should be your answer.
50/8 =6.25

Answer:

The price per toy is $6.25.

Step-by-step explanation:

The price per toy is calculated by dividing the cost of all toys by the number of toys.

$50/8 = $6.25

The price per toy is $6.25.

Other Questions