Anonyme
Anonyme
Today at 5:27 PM
Mathematics
Answered
Help me it's doesn't make sense I suck at math
Answer :
eclehmLee
eclehmLee
Today at 5:32 PM
To find cost per sq. ft. take total cost, $428.75, and divide it by the amount of sq. ft., 24.5 sq. ft.
$428.75/24.5sq. ft.= $17.5 per sq. ft.
Answer Link
VIEW ALL ANSWERS ( 18+ )
Other Questions
You drive of 242 miles and use 11 gallons of gas. What is the average number of miles per gallon for your car? Show your work
What is the major problem involving dubbing for foreign films?
What is the major problem involving dubbing for foreign films?
The deepest of the cerebral lobes, the is also the smallest and least understood.
What is the major problem involving dubbing for foreign films?
mera priya tyohaar par essay ....plss idea koi idea do ☹️☹️
write this in a roster form C={x:x is a letter in the word ALLAHABAD}
2 questions me last me AB hai ok please help me
andare the two very determinants of world economic
"organ specific manifestation depends upon the point of entry of the pathogens" justify the statement.
rename the number 120,000 ten thousands
Liam's father is an alcoholic. he hits liam and his mother every night after getting drunk. in this scenario, liam is a victim of
Mariana averaged 7474 on her first three history exams. the first score was 7777. the second score was 77 less than the third score. what did she score on the s
What is .16 repeating as a simplified fraction?
I need help on number 11
I need help on number 11
Rounded 16,500 to the nearest ten thousand
What were some main events in the 1800's?
What type of leadership skill is based on a person's unique attributes, such as expertise or charisma?
What’s the slope rate of 9x equals 90